Elektrokolo pro seniory – Jak vybrat to nejlepší? (2018)

Elektrokolo pro seniory


Je to nešťastný fakt života, že jak stárneme, naše síla se zmenšuje a rovnováha ztrácí. To znamená, že starší lidé mají mnohem vyšší riziko pádu než mají ostatní cyklisti. Takhle šance je však mnohem nižší při koupi toho správného elektrokola pro seniory. Nechali jsme tudíž naše milované rodiče jich několik vyzkoušet a na závěr se shodli, že nejlepší elektrokolo pro seniory je SENSE Visio 2 28″.

 

Nejlepší volba: SENSE Visio 2 28″

SENSE Visio 2 28" modré

Ač na obrázku vypadá, že má kolo SENSE Visio 2 28″ sedlo hodně vysoko, reálně tak vysoké není a nastupování na něj je pro seniory velmi jednoduché. Tvarově je vytvořeno podle kol starších ročníků s modernějším rámem a tak si na něho lze celkem rychle zvyknout. Kolo má také oproti svým konkurentům o dost nižší hmotnost,  takže není potřeba tolik síly pokud kolo budete chtít třeba jen vést vedle sebe.

Elektrokolo má dojezd až 70 km a nebude tak problém si s ním zajet na nákup do vedlejší města hned několikrát bez nutnosti nabíjení, případně na několik venkovních projížděk. Při tom budete mít k dispozici 7 převodů jako u klasických kol. Motorek, který vám bude pomáhat kolo pohánět je velmi tichý a jeho pomoc nastupuje plynule. Nemusíte tak mít strach, že by to s vámi cukalo nebo vám to naopak vůbec nepomáhalo. Elektromotor je dostatečně silný a při cestě do kopce budete mít pocit, jako byste šlapali z kopečka.

Sedadlo je dostatečně velké pro pohodlné usazení a jsou na něm také umístěny reflexní prvky pro bezpečnou jízdu za šera nebo tmy.

Veškeré informace o dojezdu a stavu baterie se vám zobrazují na displeji umístěného na řidítkách. Baterii za účelem dobití zvládne vyndat naprosto každý a není to vůbec nic složitého.

Kolo je bez odpružení a není tudíž dělané na kamenité nebo lesní cesty. Maximální nosnost tohoto kola je 120 kg.

SENSE Visio 2 28" modré

SENSE Visio 2 28″

Elektrokolo pro seniory za rozumnou cenu

 Nízkonástupové
 Maximální dojezd 70 km
 Nízká hmotnost
 Retro styl
 Tichý a silný elektromotor
 LED displej

 Nic

Zjistit cenu

 

Dražší volba: Agogs CityLiner Class

elektrokolo Agogs CityLiner Class

Stejně jako předchozí konkurent je elektrokolo Agogs CityLiner Class vyrobené pro snadné  nastupování a vystupování. Pro seniory tak nebude žádný problém nasednout a jet. Kolo je i navíc uzpůsobeno pro jízdu na nezpevněných cestách, a tak s ním není problém jezdit přes lesní nebo polní cesty. Dokonce i když si tohle elektrokolo budete chtít vzít na ježdění po horách tak vás nenechá ve štychu.

Pomáhat vám bude velmi silný elektromotor se kterým nebudete muset ani šlapat a z vašeho kola se tak spíš stane taková babeta. Vše si samozřejmě můžete nastavit podle vašich představ a dle různých situací. Pokud se budete například chtít na rovné cestě trochu zatížit nebo šetřit baterku, můžete jednoduše ubrat sílu elektromotoru a opřít se do šlapek. Naopak v kopcích nejspíše uvítáte menší pomoc, a tak elektromotoru můžete trochu přidat na výkonu. K dispozici také máte osmi rychlostní přehazovačku pro plynulý styl jízdy. Dojezd elektrokola je zhruba 90-130 km v závislosti na zátěži motorku.

Obě kola mají pláště s ochranou proti propíchnutí, takže se vám nestane, že byste najeli na nějaký střep a měli ihned prázdné kolo. Pláště jsou navíc obalené reflexním pruhem pro lepší viditelnost ve tmě.

Kolo má uzamykatelnou přední vidlici a pro případné zloděje nebude tak lehké na kolo pouze nasednou a odjet. Stále si ale nezapomínejte kolo zamykat zámkem na kolo, protože zamčená vidlice zlodějovi nezabrání kolo odnést.

U tohoto modelu kola máte také záruku kvality díky českému výrobci, u kterého se tyto elektrokola kompletně vyrábí.

Elektrokolo Agogs CityLiner Class

Agogs CityLiner Class

Lepší elektrokolo do všech podmínek

 Nízkonástupové
 Maximální dojezd 130 km
 Odpružená přední vydlice
 Retro styl
 Tichý a silný elektromotor
 LED displej
 Nadstandardní výbava

 Cena
 Trochu vyšší váha

Zjistit cenu

 

Levnější volba: SENSE Visio 1 26″

SENSE Visio 1 26"

SENSE Visio 1 26″ je starší model našeho prvního elektrokola, které jsme zvolili jako nejlepší v poměru cena / funkce.

Oproti jeho následujícímu modelu má toto elektrokolo menší 26″ kola, tudíž se v některých situacích o trochu více našlapete.

Má také zhruba o 10 km menší dojezd, i když na některých webových stránkách uvádí maximální dojezd stejný.

Pokud tedy chcete nějakou tu tisícovku ušetřit a spokojíte se s trochu častějším nabíjením baterie a menšími koly, může být toto elektrokolo pro vás ideální.

Elektrokolo SENSE Visio 1 26"

SENSE Visio 1 26″

Levnější model našeho prvního elektrokola

 Nízkonástupové
 Nízká hmotnost
 Retro styl
 Tichý a silný elektromotor
 LED displej
 Cena

 Horší dojezd oproti následujícímu modelu (60 km)
 Menší kola

Zjistit cenu

 

Proč se vlastně vyplatí starším lidem koupit elektrokolo?

  1. S elektrokolem nezatěžujete tolik své tělo
  2. Podporuje každodenní ježdění bez větší zátěže
  3. Zjednodušuje místní cestování
  4. Dopravní prostředek na který nepotřebujete řidičský průkaz a přesto jede sám