Nejlepší klimatizace do bytu – Jakou si pořídit? (2018)

Klimatizace do bytu


Ukrutný horko ve kterým se potíte a doufáte, že už konečně zase přijde zima a s ní vysvobození z teplých dnů? Klimatizace do bytu by vám s tím mohla pomoci, jenže jaká je ta nejlepší? Pustili jsme se do testování jednotlivých klimatizací a nakonec jsme se shodli, že SENCOR SAC MT9012CH je nejlepší klimatizace do bytu jakou si můžete pořídit.

Klimatizace vám vzduch krásně ochladí a vy tak nebudete mít už konečně z léta noční můry. Jednu nevýhodu ovšem klimatizace mají a to je jejich větší hlučnost, ovšem pokud jí zapnete během dne a před spaním ji vypnete, máte po problému (vždy lze najít nějaké řešení, které vám bude vyhovovat).

Nejlepší volba: SENCOR SAC MT9012CH

Sencor SAC MT9011C

Kvalitní mobilní klimatizace do bytu Sencor SAC MT9012CH dopadla v našich testech nejlépe a proto jsme jí zvolili jako nejlepší volbu pro většinu z vás. Je určená především pro střední a menší byty, pokud máte velký byt a chcete ho kompletně vychladit, přeskočte rovnou na další klimatizaci níže.

Žádné náročné instalace, bourací práce nebo starosti navíc. Klimatizaci stačí složit, umístit na místo k oknu kde nebude překážet a vyvést ven oknem trubici pro odvětrávání teplého vzduchu. Jedinou údržbu vyžadují filtry, které je potřeba jednou za čas pouze omýt.

K dispozici budete mít s touto klimatizací 5 režimů provozu:

  1. Chlazení – K ochlazení místnosti ve které se nachází a také důvod proč si klimatizaci kupujeme.
  2. Odvlhčování – I zbavit vlhkosti nás klimatizace dokáže. Toto se vám bude zvlášť hodit pokud jste zvyklý v bytě sušit prádlo nebo máte koupelnu bez oken.
  3. Ventilátor – Funguje jako klasický větrák, kdy vás to pěkně ofoukne.
  4. Topení – Ano, díky téhle klimatizaci můžete také naopak v chladném období trochu tepla do bytu přivést.
  5. IQ režim – Zde si můžete navolit kdy se bude automaticky pouštět chlazení, ventilátor a topení bez vašeho zásahu.

Na vrchu najdete velký LED displej, díky kterému můžete celou klimatizaci ovládat a nastavovat. Je zde také vidět nastavená teplota, aktuální režim a rychlost ventilátoru. Využít lze funkci spánku „sleep“, kdy klimatizace během noci chladí místnost tak, aby jste přitom neprochladli a drží se stanovených limitů.

SENCOR SAC MT9012CH

SENCOR SAC MT9012CH

Nejlepší klimatizace do malého a středního bytu

 Chladící výkon (9000 BTU/hod)
 5 Režimů včetně funkce „sleep“
 Minimální údržba
 Ovládání přes LED displej nebo dálkové ovládání
 Nehodí se do velkých bytů

Zjistit cenu

 

Výkonnější volba: WHIRLPOOL PACB12HP

WHIRLPOOL PACB12HP

Shodli jsme se, že pro větší prostory, kanceláře a byty je nejlepší klimatizací WHIRLPOOL PACB12HP, která dokáže ochladit kompletně celý byt a i přes vyšší cenu nezruinuje vaší peněženku.

Tato klimatizace má klasické 4 režimy provozu a to: Chlazení, odvlhčování, ventilace a topení. Veškeré funkce můžete ovládat před dálkový ovladač, takže se nebude muset ani zvedat a nastavovat to přímo na klimatizaci. K těmto 4 funkcím si přidejte funkci „SLEEP“, která stejně jako u předchozího modelu bude ochlazovat vaší místnost kde spíte pouze tak, aby jste se nenachladili.

Stejně jako minulá klimatizace měla funkci „IQ režim“, tak u tohohle modelu zašli ještě dál. Nejen, že dokáže automaticky pouštět jednotlivé režimy dle potřeby, ale dokáže pustit i jejich kombinaci.
Takže pokud klimatizace rozezná, že u vás v bytě máte teplo a vlhko, automaticky zapne režimy ochlazování a odvlhčování.

Samotný výkon je pro vychlazení velkých místností o dost větší oproti předchozímu SENCORU, ale to s sebou nese i jednu nevýhodu. Hluk je totiž u téhle klimatizace o něco větší, takže pokud máte rádi ticho, tak doporučujeme umístit klimatizaci do vedlejší místnosti kde netrávíte tolik času a nechat otevřené dveře. Její maximální výkon můžete poznat především když zapnete funkci rychlého ochlazení, při které klimatizace využije svůj maximální výkon aby vaší místnost co nejrychleji ochladila na 18°C.

Oproti svým konkurentům vlastní také HEPA filtr, díky kterému dokáže ze vzduchu odstranit většinu bakterií, pylů a prachových částic. HEPA filtr uvítají především alergici, kteří trpí na každé smítko  prachu nebo pylu. Životnost filtru je cca 6 let a poté lže jednoduše v obchodě zakoupit nový.

WHIRLPOOL PACB12HP

WHIRLPOOL PACB12HP

Klimatizace do velkých bytů za rozumnou cenu

 Chladící výkon 3500W (11942 BTU/hod)
 4 Režimy, které dokáže kombinovat
 Funkce „SLEEP“ a „RYCHLÉ OCHLAZENÍ“
 Ovládání přes LED displej nebo dálkové ovládání
 Speciální HEPA filtr

 Nehodí se do malých bytů (zmrzli byste)
 Větší hlučnost

Pozn.: Je potřeba umístit odvodní trubku nebo nádobu na přebytečnou vodu.

Zjistit cenu

 

Dražší volba: DE’LONGHI PAC AN 112

DE'LONGHI PAC AN 112

DE’LONGHI PAC AN 112 se řadí do dražší třídy klimatizací. Za svou cenu se vám ovšem odmění svou skvělou funkčností a chladícím výkonem.

Je určená pro střední a velké byty (prostory), kde využijete především její jednoduchosti. Proč si vlastně pořizovat o zhruba 3 tisíce dražší klimatizaci, když předchozí model má podobný výkon a dokonce ochladí vetší místnosti? Nepotřebuje totiž žádnou odvodní trubici nebo nádobu na přebytečnou vodu, veškerou vodu totiž přemění na páru a tu pak společně s teplem odvede jedinou trubicí ven. Pokud tedy hledáte klimatizaci s minimální údržbou, ale velkým výkonem, jste tu správně.

Co se týče funkcí, tak nabízí klasické ochlazování, odvlhčování a také  větrání. K dispozici máte 3 rychlosti pro maximální výkon nebo pro mimořádně tichý provoz, který vás nebude rušit. Jak jste si mohli všimnou, tak od předchozích konkurentů nenabízí funkci topení.

Díky unikátní technologii „REAL FEEL“ vám dokáže doma udržovat ideální poměr teploty a vlhkosti. Nikdy se tak nestane, že by u vás bylo příliš teplo a sucho nebo zima a vlhko.

Vše můžete pohodlně ovládat pomocí dálkového ovladače a nebo přímo na LCD displeji klimatizace.

DE'LONGHI PAC AN 112

DE’LONGHI PAC AN 112

Účinná klimatizace do velkých bytů

 Tichá
 Chladící výkon  (11000 BTU/hod)
 3 Režimy, které dokáže kombinovat
 Žádná odvodní trubka na vodu

 Funkce „SLEEP“
 Technologie „REAL FEEL“
 Ovládání přes LED displej nebo dálkové ovládání
 Cena

Zjistit cenu

 

You may also like...