Nejlepší drony 2018 – Recenze


Po hodinách létání, fotografování a testování více než 10ti modelů dronů jsme se shodli, že DJI Mavic Pro je nejlepší dron pro fotografování a natáčení videa. Za tuto cenu porazil své konkurenty jak v kvalitě obrazu, jednoduchosti létání tak i svou velikostí. Vejde se totiž pohodlně do každé tašky a není vůbec těžký.

Nejlepší dron v testech: DJI Mavic Pro

DJI Mavic Pro je ideální pro přenášení na nejrůznější místa, tudíž můžete pořídit záběry i v hůře přístupných místech. Vzhledem k tomu,že měří jen 8,4cm x  8,4 cm x 20 cm a váží 734g při úplném sklopení, vejde se vám do skoro každé tašky či batohu. Lze ho jednoduše otevřít a je připraven k použití. V našich testech vydržel zhruba 19 minut létat a dosah má 6,5 km, tedy dál než dokážete dohlédnout. Je vybaven vysoce kvalitní kamerou, která dokáže nahrávat ve 4K nebo 1080p rozlišení, stejně jako aplikace pro smartphone, která vám umožní náhled kamery dronu pro fotografování a snadné ovládání z pohledu první osoby. Jediná nevýhoda je, že budete potřebovat lepší smartphone nebo tablet, abyste využili funkcí aplikace a živého přenosu. 

DJI Mavic Pro

Vysoce výkonný dron se skvělými vlastnostmi

Je kombinací jednoduchého letu, snadného přistávání, skvělé výdrže baterky, výborných snímků z kamery, tříosé stabilizace a bezpečnostní funkce v případě pádu.

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

Rychlá: GoPro Karma

Fotografie z techcrunch.com.

Ze všech dronů, které jsme testovali, je s GoPro Karma nejjednodušší létaní díky příjemnému uživatelskému rozhraní a intuitivnímu ovladači, který nevyžaduje smartphone. Chybí jí ovšem senzory překážek, takže musíte být opatrní kde s ním letáte. Díky vynikajícímu GoPro Hero5 Black dokáže vytvořit úžasné fotografie a video.Tuto kameru můžete od dronu oddělat a využít jí tak pro ruční focení. Dron je dodáván s rukojetí Karma Grip, která je určená pro stabilizované ruční focení.

GoPro Karma

Nepotřebuje smartphone

Jednoduché ovládání, které nepotřebuje smartphone a skvěle pracuje s kamerou GoPro Hero5.

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

Lepší volba: DJI Phantom 4 Pro

Fotografie z mydronesreview.com.

DJI Phantom 4 Pro vlastní až čtyřnásobně větší snímač než předchozí modely Mavic Pro a Karma a může pořizovat statické 20 megapixelové snímky, stejně jako video ve formátu 4k při 60 snímkách za sekundu. Objektiv má mechanickou závěrk, takže zkušení fotografové si můžou kameru nastavit podle svých představ. V porovnání Mavic Pro má také vyspělejší systém pro snímání kolize a větší výdrž baterie (cca 25 minut). Dron také vlastní tzv. „sportovní režim“ při kterém může dosáhnout až 45 km/h. Má také zajímavý nový režim, kde po nakreslení čar na vaší obrazovku dron tuto cestu proletí.

DJI Phantom 4 Pro

Chytřejší s větší kvalitou obrázků

Snímá překážky v 5 různých směrech, vlastní vylepšenou 4k 20-megapixelovou kameru, široká škála inteligentních módů, větší výdrž baterie.

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

Levná volba: DJI Spark

Pokud chcete pouze zachytit letecké snímky při nějaké příležitosti a nebo je pouze sdílet na sociální sítě, můžete ušetřit spoustu peněz když zvolíte tento DJI Spark. Váží polovinu toho co dron Mavic a velikostí se vejde do ruky. Vlastní také všechny potřebne funkce, které od drona lze očekávat, jako např.: nahrávání videa při 1080p, stabilizace obrazu a letu nebo technologii pro snížení počtu kolizí. Mezi jeho inteligentní režimy patří tzv. „ActiveTrack“ (díky kterému dokáže sledovat určený objekt) nebo dron můžete ovládat pomocí gest. Všechny tyto systémy  a vlastnosti činí z DJI Spark ideální dron pro začátečníky a nenáročné uživatele.

DJI Spark

Vhodný jako první dron pro začátečníky

Inteligentní letové módy, 1080p kamera, solidní výdrž baterie, dobrá stabilizace a především skvělá cena.

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

Levnější volba: YUNEEC BREEZE 4K

Fotografie z idownloadblog.com.

Hledáte-li levný dron s dobrými parametry, možná by se vám mohl líbit YUNEEC BREEZE 4K. Velmi lehký dron ovládaný přes smartphone, který váží pouze 385g. Je vybaven 4k kamerou a dokáže pořídit pěkné 13MPx fotografie. Vlastní 6 létacích módů jako je „Selfie“ (automatický režim pro vyfocení selfie), „Orbit“ (létání kolem zvolené objektu), „Pilot“ (manuální ovládání), „Journey“ (Letí s kamerou směrem od vás a potom zpět), „Follow me“ (následování) a „Return to home“ (pro navrácení a přistání). Proč je ovšem tento dron až na konci a není zařazen se  svojí cenou mezi nejlepšími? Dron má poměrně nízkou výdrž baterie (cca 12 minut) a potom jsou u tohoto dronu známy problémy s wifi, při kterém se nelze s dronem spárovat nebo spojení vypadává. 

YUNEEC BREEZE 4K

Dobré parametry s wifi problémy

Skvělá 4k kamera, 13MPx fotografie, 6 inteligentních létajících módů, nižší výdrž baterie, u některých problémy s wifi spojením.

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

Testovací: Parrot MAMBO

Fotografie od willstocks.co.uk.

Pokud jste se s dronem ještě nesetkali a potřebujete se naučit či zlepšit své létající dovednosti, můžeme vám doporučit tento levný Parrot MAMBO. Pokud tento dron nějakou nešťastnou náhodou rozbijete nebude vám to tolik líto jako kdybyste rozbili dron za desítky tisíc. Tuto malou quadrokoptéru lze ovládat pomocí vašeho smartphonu. Chybí ji fotoaparát, nedokáže se sama vznášet na určitém místě a její baterie vydrží zhruba 9 minut (reálně přes 7 minut). Je také dodávána s nástavbami pro chycení nebo kanónem vystřelujícím kuličky.

Parrot MAMBO

Vhodný pro naučení létání

Vhodný pro úplné začátečníky, kteří si dron chtějí jen vyzkoušet nebo se s ním naučit před pořízením dražšího dronu s kamerou.

Koupit přes Heureka.cz

You may also like...