Nejlepší herní notebook do 25 000 Kč | 2018


Vybrat nejlepší herní notebook do 25 000 Kč je podle parametrů skoro nemožné. Takový notebook je vždy v něčem lepší a naopak v něčem horší než druhý.

Co je ovšem důležité u herního notebooku? Výsledky a poměr cena/výkon! Zjistili jsme, že notebook s nejlepší grafikou, FPS ve hrách a cenou je model Dell Inspiron 15 (7000) Gaming.

1. Nejlepší volba: Dell Inspiron 15 (7000) Gaming

dell inspiron 15 7000

Dell Inspirion 15 (7000) Gaming jsme určili jako nejlepší herní notebook do 25 000 Kč v poměru cena/výkon. Jeho cena se pohybuje něco málo přes 20 000 Kč.

Notebook s pěkným herním designem prodávaným v červené nebo černé variantě. Má skvělou obrazovku, slušnou klávesnici a touchpad.

Je osazený grafickou kartou GTX 1050 4GB, která je dostatečně rychlá na to, aby podporovala VR a zvládla většinu her při rozlišení 1920×1080.

Nevýhodou tohoto notebooku je pouze o trochu horší výdrž baterie při hraní (cca 5 hodin) a větráčky jsou při větší zátěži slyšet, ale zážitek to nijak nenarušuje.


Úhlopříčka displeje: 15,6 „
Procesor: Intel Core i5 7300HQ KL
Frekvence procesoru: 2,5 GHz
Turbo boost frekvence: 3,5 GHz
Počet jader: 4 x
Grafická karta: NVIDIA GF GTX 1050
Typ grafické karty: Dedikovaná
Kapacita operační paměti: 8 GB
Frekvence operační paměti: 2,4 GHz
HDD kapacita: 1 000 GB
Rychlost otáček HDD: 5 400 / min
SSD kapacita: 8 GB

Samotná klávesnice je pohodlná, má hluboké klávesy, které při zmáčknutí nejsou skoro slyšet. Klávesnice je elegantně červeně podsvícená a pomáhá tak zejména v horších světelných podmínkách. Obsahuje také čtečku otisků prstů zabudovanou do tlačítka napájení.

Klávesy WASD, které se používají pro většinu her se po delší době hraní mírně zahřívají a toto teplo můžete pociťovat na svých prstech. Po zhruba 2 hodinách hraní se tato teplota kláves zastaví a  zvyšuje jen minimálně nebo vůbec.

Nedoporučujeme vám hrát hry s notebookem na nohou, spodní strana testovaného notebooku se po zhruba půl hodině zahřála na 45°C a mohlo by to pro vás mít zdravotní následky. Oproti ostatním testovaným notebookům se ovšem umístil mezi těmi chladnějšími. Např. Acer Aspire 5 Nitro se zahřál až na vysokých 56°C. Výměnou za tyto nízké teploty je již zmíněná větší hlučnost chladících větráčků.

Touchpad je přesný, citlivý a pro používaná gesta jako například přibližování/oddalování funguje perfektně. Jediné co lze vytknout je, že ho nelze jednoduše vypnout. Většina notebooků má v horní části klávesnice tlačítko pro vypnutí touchpadu, ovšem tento model ho postrádá. Jak potom můžete na klávesnici hrát, když si budete s každým pohybem ruky hýbat touchpadem? Zjistili jsme, že Dell nejspíše s tímto počítal a touchpad tak dokáže rozeznat zda se jedná o prsty nebo zde máte jen položenou ruku. Při hraní se ani jednou nestalo, že by touchpad způsobil nechtěné kliknutí rukou. Pokud byste i přes to chtěli touchpad vypnout, lze to udělat jedině přes Správce zařízení kde jej zakážete.

dell-inspiron-15-7000

Obrázek z www.aimhighwithvanicci.com

Díky ISP displeji 1920 x 1080 vypadají nové hry skvěle, zvlášť u herního notebooku do 25 000 Kč. Barvy obrazovky jsou reálné a krásně ostré, takže v případě her s propracovanou grafikou nebudete moci odtrhnout oči. Jediná výtka patří jasu této obrazovky, který mohl být o něco jasnější v porovnání s konkurencí.

Dell Inspiron 15 (7000) vlastní všechny porty, které budete s největší pravděpodobností potřebovat. Má podporu WiFi a Bluetooth 4.2. Vlastní jeden port Thunderbolt 3, tři porty USB 3.0, jeden port HDMI 2.0, konektor pro sluchátka a mikrofon, slot pro SD kartu, lan port. Nevlastní ovšem optickou mechaniku, kterou výrobci pomalu přestávají implementovat do svých modelů.

Pokud tedy hledáte poměrně levný herní notebook do 25 000 Kč, který zvládne novější hry včetně VR a neplánujete ho tak často využívat při cestování, pak vám můžeme tenhle notebook určitě doporučit.

DELL Inspiron 15 7000 Gaming

Dell Inspiron 15 (7000) Gaming

Nejlepší levný notebook v poměru cena/výkon

 Vysoký výkon
 Skvělá obrazovka
 Design + podsvícená klávesnice
 Provozní teploty
 Výdrž baterie při hraní
 Větráčky při zátěži trochu více hučí

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

2. Dobrá volba: Lenovo Legion Y520 151KBN

Notebook Lenovo Legion Y520 15IKBN

Obrázek z laptopmag.com

Lenovo Legion Y520 je spolehlivý, dostatečně výkonný a na herní notebook i poměrně cenově dostupný, kdy je o trochu dražší než předchozí nootebook od Dellu a se cena pohybuje něco přes 21 000 Kč. Notebook je možné si pořídit v dražší i levnější variantě, ovšem cena levnějšího modelu se výrazně podepíše na jeho grafické kartě a celkovém výkonu. Tato varianta s rychlou grafickou kartou o velikosti 4 GB si s hrami ovšem poradí.

Design modelu Legion Y520 je stejně jako u jeho konkurence zbarven do červena, včetně touchpadu a podsvícené klávesnice.

Od předchozího modelu se liší především grafickou kartou, která má konečné označení „Ti“ a mírně vyšší výkon. Při prohlédnutí technických parametrů také zjistíte, že má výrazně větší úložný prostor a to jak u HDD (2 TB), tak i SSD disku (128GB). Ostatní parametry jsou v podstatě stejné.

Jako nevýhodu zde vidíme obrazovku, která má oproti předchozímu Dell Inspirion nevýraznější barvy. Stále jsou ale lepší, než u většiny konkurenčních notebooků této cenové relace.


Úhlopříčka displeje: 15,6 „
Procesor: Intel Core i5 7300HQ KL
Frekvence procesoru: 2,5 GHz
Turbo boost frekvence: 3,5 GHz
Počet jader: 4 x
Grafická karta: NVIDIA GF GTX 1050 Ti
Kapacita grafické karty: 4 GB

Kapacita operační paměti: 8 GB
Frekvence operační paměti: 2,4 GHz
HDD kapacita: 2 000 GB
Rychlost otáček HDD: 5 400 / min
SSD kapacita: 128 GB

Samotný notebook je oproti svým dražším modelům ochuzen o hliníkovou konstrukci a je vyroben převážně z plastu. Narušuje to trochu stabilitu při umístění notebooku na nerovný povrch. Pokud ale budete mít notebook stále umístěný na stole, není potřeba se tímto zbytečně zatěžovat. Co se týče povrchu okolo klávesnice, tak je náchylná k zanechávání otisků prstů a bude tak trochu náročnější na čištění, pokud ho chcete mít stále jako nový. Klávesnice je dostatečně prostorná a nestane se vám tak, že byste omylem stiskli jinou klávesu než jste původně chtěli. Oceníte také zabudované matné opěrky dlaní. 

lenovo-y520

Obrazovka na rozdíl od dražší varianty tohoto modelu neobsahuje možnost rozlišení 4K, ale ve spojení s grafickou kartou GTX 1050 Ti se stále hraní při rozlišení 1080p zdá jako ideální. Jas a kontrast je u tohoto displeje spíše průměrný, tudíž vás neohromí, ale ani nebudete strádat.

Lenovo evidentně pro dosažení nižší ceny notebooku šetřilo na konstrukci a u jeho doplňkových funkcí. Díky tomu ovšem mohlo do notebooku vložit poměrně výkonné komponenty, na kterých rozhodně nešetřilo a vy tak při této ceně dostanete dostatečně výkonný a poměrně levný herní notebook do 25 000 Kč. 

lenovo legion y520

Lenovo Legion Y520

Skvělý výkon v horším obalu

 Vysoký výkon
 Kapacita HDD i SSD
 Design + podsvícená klávesnice
 Tichý
 Horší kvalita konstrukce
 Průměrné barvy obrazovky

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

You may also like...