Nejlepší kontaktní gril – Jaký si pořídit v roce 2018?

 


Po několika dnech grilování masa a zeleniny na deseti kontaktních grilech k obědu i večeři jsme se shodli, že nejlepší kontaktní gril je Tefal XL Health Grill Classic. Je dostatečně výkonný, spousta místa, dostupná cena a snadné používání. Samotné kontaktní grily umožňují grilovat z obou stran najednou a proto i rychleji. Můžete na nich grilovat jak uvnitř svého domu, tak i venku.

Nejlepší volba: Tefal XL Health Grill Classic

Tefal XL Health Grill Classic

Kontaktní gril Tefal XL Health Grill Classic vyniká především svou univerzálností ve všech směrech a grilovalo se nám s ním (oproti jeho konkurentům) nejlépe.

Při koupi elektrických grilů je mimo jiné potřeba hledět na výkon grilu. Pokud si totiž zakoupíte gril s nízkým výkonem, můžete na něm ve výsledku grilovat pouze zeleninu nebo tenké plátky kuřecího masa. Tento gril se svými 2400W snadno propeče rybu, mleté maso na hamburgery, ale i pořádný flák masa. K dispozici máte také tří stupňový termostat se kterým můžete určit jak moc chcete jaké maso propéct. Z vlastní zkušenosti doporučujeme dělat na první stupeň, ryby / kuřecí a jiné tenké plátky na druhý stupeň a pouze hodně široké plátky masa na třetí. Dále vám umožňuje grilovat ve dvou nastaveních, klasické grilování a stále populárnějších barbeque.  Je ovšem pouze na vás, jak budete kterou pochoutku dělat.

Tefal XL Health Grill Classic má také dostatečně velkou plochu na grilování, díky které budete moci grilovat pro až pro 8 lidí. Jeho celková plocha tvoří 800 cm2 místa na grilování. Navíc je kompletně z teflonového nepřilnavého povrchu, díky kterému je grilování ještě snadnější.  Kontaktní gril má také velkou nádobu pro přebytečný omastek, kterým můžete maso průběžně přimastit. V případě potřeby ho lze jednoduše vytáhnout z grilu a přendat.

Čištění je velmi jednoduché díky oddělitelné ploše na grilování, kterou lze bez problému dát do myčky. 

Tefal XL Health Grill Classic

Tefal XL Health Grill Classic

Výkonný rodinný gril za dobrou cenu

 Výkon
 Rychlost nahřátí
 Grilovací plocha
 Termostat + nastavení grilování
 Nepřilnavý povrch
 Jednoduchá údržba
 Tenčí grilovací plotýnky (ničemu nevadí)

Zjistit cenu

 

Dražší volba: Tefal OptiGrill+ GC714834

Tefal OptiGrill+ GC714834

Kontaktní gril Tefal OptiGrill+ GC714834 určený pro náročné uživatele vás rozhodně nadchne. Má plno funkcí pro úpravu pokrmů a dokonce v něm lze i zapékat.

Vlastní výkon o velikosti 2000W, který je sice menší než u předchozího modelu, nicméně dokáže díky svým zabudovaným systémům lépe pokrm ogrilovat. Díky systému „Automatického senzoru grilování“ dokáže podle tloušťky a počtu plátků na grilu určit správnou teplotu a čas. Vy tak nemusíte dělat a hlídat skoro nic, pouze si svůj hotový pokrm přijít nabrat na talíř. Zároveň pokud budete sledovat světelný indikátor, můžete si své maso vyndat dříve podle toho jak ho máte rádi. Při předehřevu svítí fialová barva, pro začátek grilování se rozsvítí zelená barva, v době propečení masa na tzv. „rare“ se rozsvítí žlutá barva, při středním propečení „medium“ se rozsvítí oranžová a při kompletním propečení „well done“ se rozsvítí červená kontrolka. Jednoduše vždy víte v jakém stavu je maso aniž byste museli do něj řezat nebo jakkoliv jinak s ním manipulovat.

Gril navíc vlastní 6 programů pro automatickou přípravu pokrmu a to pro: Drůbež, Burger, Sendvič, Ryby, Klobásy a Červená masa, které vám navíc i změří tloušťku vašeho pokrmu a podle toho se přizpůsobí. Balení obsahuje také příslušenství pro přípravu slaných i sladkých pokrmu a vy tak můžete pomocí svého grilu i péct, vařit a opékat. 

Povrch o velikosti 600 cm2 je kompletně nepřilnavý stejně jako u předchozího modelu a lze ho využít pro přípravu až 6 porcí najednou. Po použití lze ploténky odejmout a bez starostí vložit do myčky. Pouze si musíte dávat pozor, abyste povrch nepoškrábali.

Výrobce navíc na tento kontaktní gril dává 10 let záruku. Takže budete mít jistotu, že se vám ihned po vypršení záruky nerozbije.

Tefal OptiGrill+ GC714834

Tefal OptiGrill+ GC714834

Technologicky bohatý kontaktní gril

 Automatická příprava pokrmů
 Multifunkční (vaření, pečení, opékání)
 Zapékací příslušenství
 Indikace stavu masa
 Nepřilnavý povrch
 Jednoduchá údržba
 10 let záruka
 Menší grilovací plocha než u předchozího modelu
 Vyšší cena

Zjistit cenu

 

Levnější volba: Tefal GC241

Tefal GC241

Tefal GC241 je klasický kontaktní gril s jednoduchou konstrukcí pro nenáročné grilování. 

Gril o výkonu 2000 W dokáže stejně jako předchozí modely ugrilovat i tlustší plátky masa a nebudete se tak muset omezovat na určité pokrmy. Tento gril ovšem oproti svým konkurentům obsahuje integrovaný lis na panini. Při grilování oceníte nepřilnavý povrch, který je dnes snad už základem všech kontaktních grilů a také stavovou diodu, která zobrazuje stav nahřátí plotýnek. Hlavní nevýhodou tohoto grilu je absence termostatu pro regulaci teploty.

Vlastní také vyjímatelný odkapávací tác na přebytečný omastek, který má dostatečnou kapacitu a nestane se vám tak, že by se přeplnil a museli jste ho při grilování odlívat. Jednotlivé části lze také omýt v mičce.

Tefal GC241

Tefal GC241

Jednoduchý levný gril

 Dostatečný výkon
 Grilovací plocha
 Cena
 Absence termostatu
 Pocitově křehká konstrukce
 Žádné funkce

Zjistit cenu

 

Bonus:

Pokud se chcete v grilování zlepšit, najít nové recepty nebo se jen nechat inspirovat. Můžete si také k vašemu novému kontaktnímu grilu přidat knihu 140 moderních grilovacích receptů od Zdeňka Pohlreicha. Najdete v ní stovku osvědčených receptů a také 40 nových, které si možná zamilujete. Při grilování s pomocí této knihy musíme ocenit, jak do detailu je kniha popsaná i pro naprosté začátečníky.

Grilování: 140 moderních grilovacích receptů

Grilování: 140 moderních grilovacích receptů

Nejprodávanější kniha o grilování

 Plno receptů
 Detailní popisy
 Tipy pro lepší přípravu kokrmu
 Vyšší cena – kompenzovaná obdivem přátelů, kteří k vám přijdou na jídlo

Zjistit cenu

 

You may also like...