Nejlepší mikrofon k PC | 2018


Testování, testování a zase testování. Jedině tímhle způsobem šlo zjistit, který mikrofon zaznamenává hlas nejlépe a bez rušivého šumu. Po testu 20 různých USB mikrofonů jsme dospěli k závěru, že mikrofon BLUE Yeti je nejlepší mikrofon k PC, který bychom si osobně vybrali. Tento skoro jediný nemá tendenci snímat některé tóny hlasu více a některé méně.

Nejlepší volba: BLUE Yeti

BLUE Yeti Mikrofon

Obrázek z ign.com

Je možné, že ne každý bude s naší volbou nejlepšího mikrofonu k PC souhlasit, ale každý kritik si najde svá „ale“. Většina z nás se ovšem shodla právě na tomhle mikrofonu a tak jsme upřednostnili názor většiny, který by mohl vyhovovat i vám. Pokud chcete zapojit mikrofon do svého počítače a mít hlas krásně čistý bez zbytečného nastavování různých posuvníků, je tento BLUE Yeti správnou volbou. Výsledný hlas je také více realistický, než u ostatních konkurentů tohoto mikrofonu. Díky zabudovanému univerzálnímu filtru je ihned připraven k použití bez zbytečných úprav, a tak ideální volbou například pro nahrávání hlasu do Youtube videí.

Co se týče stavby mikrofonu, tak na zadní straně se nachází tlačítko na ovládání citlivosti. To vám umožní mít větší kontrolu hlasitosti nad tím, co vychází z mikrofonu do počítače. Je to užitečné především pokud chcete nahrávat více hlasů z nichž je jeden výraznější než druhý. V případě živého vstupu je toto rychlejší způsob, než dohledávat softwarový posuvník. Další je zde tlačítko pro nastavení módu snímání mikrofonu, které může být přepnuto do následujících stavů: cardiod (jeden člověk), stereo (více zdrojů ze dvou stran), omni (celá místnost) a obousměrně (dva lidé naproti sobě).

Z přední strany má tlačítko pro ovládání hlasitosti, které napodobuje ovládání sluchátek na profesionální nahrávací konzoli. Nachází se zde ještě druhé, určené pro ztlumení mikrofonu, které také využijete především při živém vysílání.

Model BLUE Yeti vlastní otočný stojan, který ovšem můžete odstranit a umístit mikrofon na tradiční mikrofonní stojanm

BLUE Yeti

BLUE Yeti

Nejlepší stolní mikrofon k PC

 Čistý zvuk
 Snadno ovladatelný
 Univerzální filtr
 Snímací módy
 Větší váha

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

Dobrá volba: SHURE MOTIV MV5-LTG

Shure MV5

Obrázek z thegadgetflow.com

Pokud hledáte snadno přenositelný mikrofon, chcete ušetřit prostor nebo pár stovek, tak Shure Motiv MV5 dosáhl také velmi dobrých výsledků a řadíme ho hned za naší jedničku. Zvuk snímaný tímto mikrofonem zněl velmi dobře a bez výrazného šumu. Je ostrý, jasný a lze ho naladit do konkrétního prostředí díky hardwarovému nastavení DSP.

Výstup na sluchátka a všechna jeho tlačítka se nachází na zadní straně, mezi které patří tlačítko pro ztlumení a hlasitost mikrofonu. Není ovšem ani tak vysoký, takže si ideální výšku mikrofonu budete muset nastavit nebo zakoupit vyšší stojánek. Model je nejlépe uzpůsoben k přenášení díky jeho malým  rozměrům a váze. Lze ho snadno uskladnit v malé tašce či brašně od notebooku.

SHURE MOTIV MV5

SHURE MOTIV MV5-LTG

Menší a lépe přenosný

 Čistý zvuk
 Snadno ovladatelný
 Lehký
 Nedostatečná výška
 Umístění diod

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

 

Dražší volba: Razer Seiren Elite

Rezer Seiren Elite

Obrázek z razer.com

Velmi dobrý mikrofon k PC, který vlastní stejně jako BLUE Yeti 4 módy snímání ať už jednoho nebo více lidí. Zvuk snímá ještě o trochu lépe než model Yeti a je vhodný na všechny typy nahrávek.

Design tohoto mikrofonu vynikne především v kombinaci s ostatními herními perifériemi, hodí se ale i na poloprázdný stůl pro různé rozhovory. Dokonce vlastní malý LCD displej, který zobrazuje právě zvolený mód. Doporučit ho lze pouze těm, kteří chtějí mít to nejlepší bez ohledu na cenu.

Razer Seiren Elite

Razer Seiren Elite

Lepší snímání, vysoká cena

 Nejlepší snímání
 Snímací módy
 LCD displej
 Vysoká cena

Koupit na Alza.cz Koupit přes Heureka.cz

Pokud byste chtěli začít stříhat videa nebo natáčet Let’s Playe. Možná by se vám mohl hodit tento dostatečně výkonný počítač do 20000 Kč.

You may also like...