Nikon D3400 recenze – Upřímné hodnocení

NIKON D3400


Pokud chcete začít s digitální zrcadlovkou tak je Nikon D3400 nejlepší volbou, kterou nyní můžete koupit. Není perfektní, ale svojí práci odvede velmi dobře. Má krásný design, dobrý systém zaostření, dlouhou výdrž baterie a velmi vysokou kvalitu fotek. Je také velmi jednoduchý na ovládání.

1. Klíčové vlastnosti

Nikon D3400 je vylepšená verze modelu D3300. Je ideální pro všechny, kterým již nestačí fotky z chytrého telefonu a rozhodli se pořídit si lepší stroj na fotografování.

Zrcadlovka má podobně jako její předchůdce snímač APS-C CMOS 24 MPx spolu s obrazovým procesorem EXPEED 4 a dokáže zachytit obraz o rozlišení Full HD. Vlastní možnost připojení pomocí bluetooth pro přenos snímů z fotoaparátu do chytrého telefonu pomocí aplikace SnapBridge.


Roz. snímače: 24,2 MPx, APS-C CMOS
Rychlost snímání: 5 snímků/s
Optický zoom: 3,1 x
Bajonet: Nikon F
Roz. videa: Full HD (1920 x 1080)
Rychlost videa: 60 snímků/s
Displej: 3″
Výdrž baterie: 1 200 snímků
Připojení: Bluetooth, USB 2.0
Váha: 445 g

Fotoaparát vlastní 11-ti bodový zaostřovací systém s jedním bodem uprostřed pole, jehož maximální citlivost je až -1EV. Můžete také nastavit, aby systém nepřetržitě zaostřoval na určitý objekt díky technologii 3D sledování vyvinuté společností Nikon a lze ho využít jak při focení pohybujících objektů, tak při natáčení videí. Pokud by Vám automatické zaostřování nevyhovovalo můžete využít taktéž manuální zaostřování, které lze navolit v menu a ovládat ho pomocí ovládacího prstence v přední části fotoaparátu.

Snímky bohužel nelze přenášet přes WIFI, ale bezdrátový přenos je stále možný pomocí funkce SnapBridge. Využívá technologii bluetooth pro přenos přímo na chytré zařízení, ať již po jejich zachycení nebo po jejich úpravě. Z druhé strany není možné vzdáleně ovládat nastavení snímání fotoaparátu, ačkoli ho nejspíše u takového modelu nebudete postrádat.

Při prvním použití oceníte režim průvodce, který pomáhá rychle se zorientovat v menu a zachycovat konkrétní typy obrázků. K jednotlivým funkcím je implementovaná nápověda, takže když nebudete vědět jak danou funkci správně využít nebo k čemu slouží, tato nápověda vám vše vysvětlí.

Co se týče mikrofonu, tak oproti předchůdcům nevlastní port pro připojení mikrofonu na stranu objektivu a jste tak omezeni na vestavěný monofonní mikrofon, který ovšem pro účely postačí.

2. Tělo fotoaparátu a ovládání

Nikon D3400

Obrázek z cnet.com

Tento model je navržen tak, aby byl malý a lehký, ovšem měl dostatek místa pro jeho uchopení a snadnou manipulaci. Váží pouhých 650 g včetně baterie, paměťovou kartou a objektivem.

Součástí fotoaparátu je měkká gumová rukojeť a povrchová úprava opěrky palce, které dohromady zlepšují uchopení fotoaparátu. Tlačítka jsou poměrně plochá a nevýrazná, ovšem dostatečně velká a viditelně označená. Na straně fotoaparátu je tlačítko, které si můžete přizpůsobit podle sebe a je možné jej přiřadit 3 alternativní funkce.

3. Zaostřování

Nový objektiv AF-P 18-55mm f / 3.5 – 5.6G VR byl navržen tak, aby poskytoval rychlé a tiché zaostření. Většinou toto zaostření ani neuslyšíte přes přirozený okolní hluk. Celková rychlost zaostření je také velmi rychlá, jak by se dalo očekávat v dobrém světle. Naopak při horším světle se tato rychlost relativně zhoršuje, ačkoli pomocná AF lampa je poměrně jasná.

Při nastavení pro sledování pohybujícího se objektu je systém schopen udržet krok, když se objekt pohybuje po scéně. Pokud jsou pohybující se body umístěné na scéně dále od sebe, má fotoaparát častější tendenci ztrácet zaostřené objekty.

Nikon D3400 zaostření

 

4. Kvalita obrázků

Barvy jsou živé (aniž by vzdalovali reálnosti fotografie) s příjemným množstvím tepla v různých podmínkách fotografování. Detaily fotografií jsou také skvělé i přes absenci vyhlazovacího filtru. Automatické vyvážení bílé se při různých podmínkách dobře vyrovná, ačkoli se může stát, že obrázky jsou poněkud teplejší a to když přepnete na zamračené nastavení, když je obloha zatažena. Při umělém osvětlení se fotoaparát vytváří přesné barvy, které nejsou příliš zastíněny nažloutlým nebo oranžovým nádechem, který často postihuje mnoho kamer.

Nízké osvětlení a vysoký výkon ISO jsou velice vítané. Všechny ISO jsou použitelné a to i při nejvyšším nastavení ISO na 25600. Pro dosažení nejlepší kvality je ovšem potřeba dodržovat hodnoty ISO pod 3200. 

Obrázky z toho modelu jsou skutečně výrazné, když jsou vybaveny kvalitnějšími objektivy.  Zatímco optická souprava dodávaná s fotoaparátem je ideální volbou pro začátečníky.

Nikon D3400

5. Rychlost a výkon

Pokud fotografujete v obyčejném formátu a aktivujete režim nepřetržitého snímání, rychlost se po 3-4 fotografiích sníží. Oproti tomu, když přepnete režim fotografování do „pouze v režimu JPEG“, rychlost snímaní se zpomalí až po 50-60 snímkách.

Obecné provozní rychlosti jsou dobré a čas spuštění je rychlý.

Pokud pořídíte spoustu záběrů rychle za sebou, může se stát, že budete muset počkat pár sekund, než se na ně při přehrávání budete moci podívat. Při klasickém projíždění fotografií v menu je posun z jedné na druhou velmi rychlý.

6. Koupit si Nikon D3400?

NIKON D3400

Hledáte-li svou první digitální zrcadlovku, pak je D3400 skvělou volbou. Zakoupíte si model, který vám umožní postupem času rozvíjet své schopnosti v oblasti fotografování.

Pro začátečníky je zde také přítomen režim „Průvodce“, který je velmi užitečný a rychle zjistíte, že vám velmi pomůže stát se lepším fotografem. Jakmile se naučíte s tímto modelem zacházet a budete mít nějaké peníze navíc, můžete zainvestovat do lepší sady objektivů, které vám umožní vytvářet dech beroucí fotografie ve vysoké kvalitě.

Pro zachování kvality a snížení ceny se u tohoto modelu rozhodli k odstranění dotykové obrazovky a video je omezeno na Full HD. Nicméně, pokud hledáte první třídu digitálních zrcadlovek, je D3400 vynikající volbou.

Nikon D3400 je jednoduchý na ovládání a skvěle se drží. Vytváří fantastické snímky – především pokud si zakoupíte lepší sadu objektivů.

ZJISTIT CENU

You may also like...