Xiaomi Amazfit Bip recenze | Levné a skvělé fitness zařízení?

Xiaomi Amazfit Bip je skvělé fitness zařízení za rozumnou cenu, které nabízí spoustu funkcí a nenápadně se podobá hodinkám Apple Watch 3.

Právě tato recenze by vám mohla pomoci s rozhodnutím, zda si tento fitness doplněk pořídit, či nikoliv.


Amazfit bip hodinky

Za cenu okolo 2000 Kč dostanete kompletní fitness snímač, který údajně vydrží déle než 30 dni na jedno nabití. Pokud hledáte jednoduché zařízení, které bude moci přijímat notifikace z vašeho chytrého telefonu, budit vás v nastavený čas, sledovat vaše tréninky se zabudovaným GPS senzorem a mnohem více, je Amazfit Bip správnou volbou.

CO DOSTANETE?

Samotné hodinky se dodávají s vlastní mini-stanicí, kterou lze pro napojení připojit k notebooku nebo stolnímu počítači. Případně můžete stanici připojit k adaptéru do zásuvky, ovšem ten si budete muset vypůjčit například od mobilního telefonu, protože adaptér není součástí balení. K tomu dostanete také jasně a stručně napsaný manuál.

Na hodinkách neexistují žádné náznaky špatného zpracování a rozhodně na jejich materiálu není znát jejich nízká cena. Jednu věc je u těchto hodinek potřeba zmínit a to, že hodinky Amazfit Bip jsou vyrobeny z termoplastu známého jako Makrolon. Díky tomuto materiálu jsou hodinky poměrně odolné proti poškrábání či nárazům.

VLASTNOSTI A SPECIFIKACE

Zařízení za cenu okolo 2000 Kč je více, ovšem málokteré se může srovnávat právě s těmito hodinkami Amazfit Bip a jejich množstvím funkcí, které vám za tuto skvělou cenu přináší.

  • Voděodolnost – Ponoření do hloubky přes 1 metr.
  • Životnost baterie – 45 dnů při pohotovostním režimu, 30 dní při standardním režimu a 1 den při zapnutí všech senzorů najednou.
  • Velikost a typ baterie – Lithium-polymerová baterie 190mAH
  • Obraz – Rozlišení 176 x 176 pokryté krytem Gorilla Glass
  • Způsob nabíjení – již zmíněná vlastní miniaturní stanice
  • Typ popruhu – 20 mm s vyměnitelnými pásky
  • Konstrukce – 1,28 palcový displej, 31 gramů
  • Senzory – Tepový senzor, tříosý akcelerometr, GPS, sledování spánku, magnetický senzor, barometr

SADA SENZORŮ

Xiaomi Amazfit Bip srdeční senzor

Zdroj: ixbt.com

Většina senzorů je stejných jako u konkurenčních chytrých hodinek nebo telefonů. Xiaomi Amazfit Bip přichází se standardním tříosým akcelerometrem, magnetometrem a barometrickým výškoměrem. Stejně jako u většiny zařízeních s podobnými senzory, vyžadují hodinky jednoduchou kalibraci magnetometru pomocí jednoduchého otáčení hodinek. Samotná kalibrace trvá jen několik vteřin, nesmíte ovšem stát u zdroje velkého elektromagnetického pole.

SNÍMAČ SRDEČNÍHO TEPU

Snímač uvnitř zařízení čte srdeční frekvenci pomocí světla. Vyzařuje zelené fotony, které se od kůže odrazí a vrátí zpět do senzoru. Zaznamenává proudění krve a vypočítává průměrnou srdeční frekvenci. Tento způsob není dokonalý, nicméně svůj účel splní. Toto snímání může ve skutečnosti ovlivnit několik faktorů a zhoršit tak přesnost měření. To závisí například na světelných podmínkách, těsnosti popruhu, přítomnosti vody, tón kůže, ale třeba i pocení.

Pokud chcete využívat tyto fitness hodinky pouze pro vlastní neformální využití, budou pro vás s tímto senzorem naprosto dostatečné. Nicméně pro ty, kteří potřebují přesné měření tepu jako například v nemocnicích, měli byste poohlídnout po jiném zařízení s EKG, které dokáže změřit tep lépe.

DISPLEJ

Obrazovka zařízení Amazfit Bip je díky technologii unikátní technologii dobře čitelná uvnitř, ale i na denním světle. Jenom velmi málo konkurenčních zařízení se mohou pochlubit takto skvělou čitelností i venku na denním světle.

Xiaomi Amazfit Bip recenze

Zdroj: gadgetsandwearables.com

Díky této technologii se také šetří baterie a hodinky tak mohou na jedno nabití vydržet opravdu dlouho. Bohužel tato technologie s sebou nese i určitou nevýhodu a to především v kvalitě zobrazení, kdy bílé a černé barvy nevypadají tak dobře jako u klasických LCD displejů. Takže zatímco design hodinek vás může uchvátit, displej na vás nejspíš nijak nezapůsobí.

CO XIAOMI AMAZFIT BIP UMÍ?

Fungují stejně jako většina nositelných fitness zařízení. Měří puls, kroky, hlásí zprávy z chytrého telefonu, zobrazuje počasí, ukazuje magnetický sever a další vychytávky.

Integrovaná GPS

Jednou z nejlepších vlastností systému Bip je jeho integrovaná GPS, která se od většiny konkurentů liší tím, že nepotřebuje spárovaný chytrý telefon pro sledování polohy. Místo toho využívá interní zařízení GPS. Přesnost se může pohybovat do maximální odchylky 7 metrů od skutečné polohy. Pokud tedy potřebuje z nějakého důvodu přesně určenou polohu na metry, poohlédněte se po nějakých dražších chytrých hodinkách.

Xiaomi Amazfit Bip mapa

Samotná GPS dokáže určit polohu zhruba do 20 sekund od její aktivace. To je o dost déle než u chytrých telefonů, ale většina uživatelů si zpoždění ani nevšimne.

Automatické pozastavení / spuštění

U nositelných fitness snímačů jako je tento, mohou snímače začít zaznamenávat vaše cvičení buď automaticky nebo po manuálním zapnutí. Výhoda manuálního zapínání je jednoduchá: nemusíte zařízení nijak kalibrovat ani přerušovat vaše cvičení, aby zařízení začalo / přestalo snímat. Naopak největším problémem manuálního spouštění je ten, že uživatelé často zapomínají snímač vypnout a ten poté zbytečně vybíjí baterii. Navíc vaše nashromážděná data budou k ničemu, jelikož váš přístroj snímal vaší aktivitu i po dokončení cvičení.

Automatické snímače většinou nemají ruční aktivaci. Místo toho neustále snímají vaše biometrické údaje, což z nich činí více univerzální řešení. Automatické snímání se tak může zdát jako lepší řešení, nicméně o to větší je v těchto zařízení spotřeba baterie a s tím souvisí i častější nabíjení.

Xiaomi Amazfit Bip recenze

Stejně jako ostatní fitness zařízení v nižší cenové kategorii mají hodinky Amazfit Bip manuální snímání – z větší části. Nemohou se sice sami zapnout jakmile začnete cvičit, ale mohou snímání ukončit pokud se jako uživatel přestanete pohybovat. Tato funkcionalitu uvítáte především v situaci kdy zapomene snímání po cvičení vypnout. Se začátkem se totiž aktivuje i GPS sledování a to by mohlo vaší baterku vyčerpat během jednoho či dvou dnů.

Spánkový snímač

Věda okolo měření spánku se točí kolem průměru. Člověk by měl ideálně spát asi 8 hodin. Během hlubokého spánku a tzv. REM spánku se tělo úplně přestane pohybovat. Ovšem během lehkého spánku se můžete například trochu pootočit. Podle velikosti tohoto pohybu dokáže Amazfit Bip určit vaší fázi spánku a zaznamenávat tak potřebná data.

Rozdíl mezi spánkem REM a hlubokým spánkem je jednoduchý: při REM se zvyšuje tepová frekvence. Amazfit Bip by tak měl být teoreticky určit spánek REM, protože obsahuje snímač nepřetržité tepové frekvence. Bohužel tato funkce nebyla v zařízení povolena a je tak možné, že výrobce tuto funkci dodatečně povolí.

XIAOMI AMAZFIT – VÝDRŽ BATERIE 45 DNÍ?

45-denní výdrž baterie je pravdivá, zařízení ovšem musí být pouze v pohotovostním režimu. Pokud nebudete využívat GPS a neustálé sledování srdeční frekvence, vydrží vám baterie v zařízení zhruba jeden měsíc.

Například při používání přibližně jedné hodiny denně se zařízení vybije za 14 dní. I Přesto je to vynikající zařízení s měřením polohy, Bluetooth, automatickým sledováním spánku a snímačem tepové frekvence. Většina zařízení s podobnými funkcemi běží méně než týden.

Xiaomi Amazfit Bip recenze

Největší výhodou je stále funkce automatické pauzy, která vám pokud zapomenete ukončit cvičení může ušetřit spoustu baterie.

VYPLATÍ SE XIAOMI AMAZFIT BIP ZAKOUPIT?

V Xiaomi se zaměřili na cenově dostupné fitness zařízení s vysokou kvalitou. Ve své ceně okolo 2000 kč je Amazfit Bip lepší než cokoliv jiného v dané kategorii – někdy dokonce poskytuje i více funkcí než jeho dražší konkurenti.

XIAOMI AMAZFIT BIP

Nejlepší fitness hodinky za nízkou cenu

 Výdrž baterie 14 dní (v pohotovostním režimu 30 – 45 dní)
 Manuální ovládání senzoru
 Integrované GPS
 Gorilla Glass
 Funkce a senzory
 Spánkový snímač
 Čitelnost na denním světle
 Cena
 Rozlišení displeje
 Občasné problémy s diakritikou

 Adaptér není součástí balení

Koupit - Alza.cz Koupit - Heureka.cz


Vlastníte někdo další také hodinky Amazfit Bip? Jak jste s nimi spokojeni?

You may also like...